Wasze książki religijne

Bracia i Siostry! prosimy dzielcie się z nami w komentarzach tytułami książek dostępnych w Katolickich księgarniach które przybliżyły Was do PANA JEZUSA, abyśmy również i my dzięki twojej informacji mogli wzrastać w wierze. BÓG zapłać!

                                                                                                                                                                Łukasz Siatkowski

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Wasze książki religijne

 1. Aneta Nosal pisze:

  Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!” – Nick Vujcic.Polecam tę książkę.Z tego co już przeczytałam to książka nastawia pozytywnie do życia. Powiedziałbym, że jest to pewnego rodzaju świadectwo wiary w Boga, ale też i świadectwo niepoddawania się przeciwnościom. Książka napisana językiem łatwym do odbioru, nie ma trudnych słów

  Polubione przez 1 osoba

 2. Aneta Nosal pisze:

  http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=20&products_id=2507 „Aniele który czuwasz ,,Modlitewnik Polecam::-) szczegóły w linku

  Polubienie

 3. Aneta pisze:

  Tradycja chrześcijańska od samego początku była bardzo przywiązana do aniołów. Ci, którzy pojawiają się w Biblii, towarzyszą, pocieszają, przynoszą orędzia, zapowiadają, wprowadzają w tajemnicę Boga. Są niezastąpionymi towarzyszami na każdej drodze wiary, dyskretnymi, ale uważnymi. Dlatego w publikacji tej zebrano najpiękniejsze modlitwy, te starsze i te nowsze, skierowane do aniołów, którzy zawsze kontemplują oblicze Ojca w niebie i jednocześnie są wysłannikami Boga i wykonawcami Jego rozkazów.

  Odbiorcy:
  – wszyscy, którzy pragną wzbogacać modlitwę osobistą i rodzinną i pogłębiać swoje relacje z aniołami,
  – osoby prowadzące grupy modlitewne, które chcą rozwijać ich duchowość.

  Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację?
  – ma poręczny format, jest starannie, estetycznie wydana
  – zamieszczono w niej sto modlitw, między innymi:

  pochodzące z Biblii i inspirowane Pismem Świętym
  zaczerpnięte z liturgii Kościoła
  koronki, nowenny i litanie.
  „Aniele, który czuwasz…- Modlitewnik” Polecam ten modlitewnik -Warto go mieć szczegóły w linku:http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=20&products_id=2507

  Polubienie

 4. Aneta Nosal pisze:

  O naśladowaniu… stało się jednym z najbardziej rozpowszechnionych (po Biblii) ksiąg chrześcijańskich. Popularność zdobyła nie tylko wśród katolików, ale również wśród protestantów, a nawet niechrześcijan. Forma dialogu ucznia z niewidzialnym Mistrzem, która często pojawia się na kartach książki nadaje niezwykłego charakteru tej książce. O naśladowaniu… to książka szczególna, mówi wprost jak godnie i prawdziwie żyć. Wśród czytelników jej czytelników można znaleźć wielu świętych, błogosławionych, mistyków, znanych pisarzy i poetów. Wersja elektroniczna książki – Link do strony z książką gdzie można ją czytać lub poprać na komputer -http://www.truechristianity.info/pl/books/o_nasladowaniu_chrystusa/o_nasladowaniu_chrystusa_content.php

  Polubienie

 5. Aneta Nosal pisze:

  „Za pięć godzin zobaczę Jezusa” Polecam 🙂
  Jacques Fesch Autentyczny dziennik Jacques’a Fescha pisany dla sześcioletniej córeczki Weroniki, obrazujący jego głębokie nawrócenie jakie dokonało się podczas trzy i pół letniego pobytu w więzieniu. Zapiski J. Fescha poprzedzone są tekstem Daniela Ange, zakończone zaś kilkoma świadectwami osób poruszonych postacią Jacques’a. „Moja kochana córeczko. To jest mój dziennik, jedyne moje dobro, które zapisuję tobie z braku innych dóbr, jakie ojcowie mają zwyczaj dawać swoim dzieciom.” Co dzień spisuje dla niej swoje przeżycia, refleksje, naj-głębsze pragnienia. W jego życiu następuje niezwykły okres, pełen wewnętrznych ciemności, ale i światła, bez-radności, lecz również i mocy płynącej z nieba, heroicz-nych zmagań, lecz przeplatanych jakże cudownymi mo-mentami jednoczenia się z Jedyną Miłością, którą odkry-wa coraz bardziej i której coraz bardziej pragnie. O tej właśnie Jedynej Miłości chce opowiedzieć Weronice, i o tym, że warto jej szukać i powierzyć się jej do końca, bez względu na wszystko. 25 lutego 1954 r. Jacques Fesch i jego dwaj wspólnicy postanowili obrabować drobnego bankiera. Napad nie udał się, ale w szamotaninie zginął policjant. Rozpoczęło się długie śledztwo i proces zakończony wyrokiem śmier-ci. Wyrok został wykonany 1 października 1957 r. Jacqu-es miał wówczas 27 lat.

  Polubienie

 6. Aneta Nosal pisze:

  Polecam książkę”Za pięć godzin zobaczę Jezusa”
  Jacques Fesch – Autentyczny dziennik Jacques’a Fescha pisany dla sześcioletniej córeczki Weroniki, obrazujący jego głębokie nawrócenie jakie dokonało się podczas trzy i pół letniego pobytu w więzieniu. Zapiski J. Fescha poprzedzone są tekstem Daniela Ange, zakończone zaś kilkoma świadectwami osób poruszonych postacią Jacques’a. „Moja kochana córeczko. To jest mój dziennik, jedyne moje dobro, które zapisuję tobie z braku innych dóbr, jakie ojcowie mają zwyczaj dawać swoim dzieciom.” Co dzień spisuje dla niej swoje przeżycia, refleksje, naj-głębsze pragnienia. W jego życiu następuje niezwykły okres, pełen wewnętrznych ciemności, ale i światła, bez-radności, lecz również i mocy płynącej z nieba, heroicz-nych zmagań, lecz przeplatanych jakże cudownymi mo-mentami jednoczenia się z Jedyną Miłością, którą odkry-wa coraz bardziej i której coraz bardziej pragnie. O tej właśnie Jedynej Miłości chce opowiedzieć Weronice, i o tym, że warto jej szukać i powierzyć się jej do końca, bez względu na wszystko. 25 lutego 1954 r. Jacques Fesch i jego dwaj wspólnicy postanowili obrabować drobnego bankiera. Napad nie udał się, ale w szamotaninie zginął policjant. Rozpoczęło się długie śledztwo i proces zakończony wyrokiem śmier-ci. Wyrok został wykonany 1 października 1957 r. Jacqu-es miał wówczas 27 lat.

  Polubienie

 7. Marysia pisze:

  Książki nie są moja mocna strona ale przeczytałam dwie w ostatnich 2latach
  „Wyrwani z niewoli”
  Oraz Jezus uzdrowiciel mojej Duszy- chętnie do Niej wracam.
  Czytam jeszcze E-Mail od Pana Boga do Kobiet bardzo umacnia mnie to w codzienności. 😇

  Polubienie

 8. Jola pisze:

  Polecam gorąco „Moc uwielbienia” oraz „wołaj do mnie a odpowiem Ci”
  Chwała Panu!

  Polubienie

 9. Edyta pisze:

  Polecam też coś do słuchania. „Miłość ponad wszystko”-Piotr Pałka i Połączone Chóry
  Są też teksty do tych pieśni, można modlić się śpiewając, ja bardzo lubię taką modlitwę z piękną muzyką.
  Płytę można pobrać ZA DARMO!
  http://cyfrostudnia.pl/produkt/milosc-ponad-wszystko-piotr-palka-i-polaczone-chory/

  Polecam też „Gorzkie żale”.
  Przepiękne wykonanie, przepiękna muzyka i w sam raz na Wielki Post.

  „”Oto nieutulona, fioletowa, wielkopostna nuta Gorzkich Żali. Niech drąży kamień, niech kapie, niech frapuje, niech podmywa. Niech nam pomoże wydostać się na NA ZEWNĄTRZ…” – POLECAM!”
  Witek Wilk Poleca

  Płytę można kupić za 9,90zł, myślę że to niewielka cena za coś tak pięknego.
  http://cyfrostudnia.pl/produkt/gorzkie-zale-mp3/

  Polubienie

 10. Dorota Reutt pisze:

  Gorąco polecam książkę pt.” O naślowaniu Chrystusa” Tomasza A Kempis. To poradnik życia chrześcijańskiego, który jest najczęściej czytaną po Biblii książką na świecie. Polecam czytanie wyrywkowe- tzn. tam, gdzie się otworzy. W moim przypadku zawsze trafia w potrzeby- np. gdy mi smutno, pociesza, gdy chcę coś niewłaściwego zrobić, ostrzega, gdy czegoś nie mogę zrozumieć, wyjaśnia …itp.

  Polubione przez 1 osoba

 11. Magdalena pisze:

  Maria Simma
  „O duszach czyśćcowych. Uwolnijcie nas stąd.”

  Polubione przez 1 osoba

 12. Magdalena pisze:

  W swojej nowej książce Carver Alan Ames, autor bestselleru „Oczami Jezusa”, opowiada historię swojego nawrócenia po wielu latach grzesznego życia. W tym bardzo poruszającym, natchnionym i osobistym dziele możemy szukać cennych wskazówek dotyczących tego, jak powinno wyglądać życie osoby prawdziwie wierzącej, a także inspiracji na każdy dzień duchowej drogi.

  Książkę „Łagodny duch” przepełniają refleksje na temat życia ludzkiego i roli, jakiej odgrywa w nim Bóg, objawione autorowi przesłania Ducha Świętego, a także listy i wywiady. W opowieści swojego życia Carver Alan Ames spisał cenne przemyślenia i wskazówki, które powinny stać się drogowskazem w życiu każdego z nas.

  Wielką pomocą dla czytelników jest znajdujący się na końcu książki wywiad, przeprowadzony z autorem przez księdza René Laurentina, francuskiego teologa, wybitnego mariologa, zaangażowanego w propagowanie oraz badanie prywatnych objawień maryjnych.

  Wszystkie teksty zawarte w dziele Amesa powstały pod natchnieniem Ducha Świętego.

  „Łagodna Boża miłość emanuje zewsząd, dając odwagę, niosąc przebaczenie i nadzieję. Duch Święty otwiera się, zdradza duchowe i mistyczne tajemnice, aby przekazać ludziom życiowe prawdy na poziomach fizycznym i duchowym. Tłumaczy, że każdy człowiek jest ustawicznie narażony na ataki zła, ale dzięki Niemu pokona zło tkwiące zarówno w ludziach, jak i na całym świecie. Każde słowo tej książki to słowo Ducha Świętego, spisane bezpośrednio lub pośrednio pod Jego przewodnictwem, o które prosiłem przed napisaniem każdego z listów czy przeprowadzeniem wywiadu”

  Polubione przez 1 osoba

  • Magdalena pisze:

   o. Józef mówił, że Alan z kolei powiedział, że Pan Jezus bardzo chce aby książka ta była rozprzestrzeniana i obiecał wszystkim, którzy będą ją czytać mnóstwo cudów i łask.

   Polubione przez 1 osoba

 13. Magdalena pisze:

  Łagodny Duch – Carver Alan Ames

  Polubione przez 1 osoba

 14. Edyta pisze:

  Z całego serca polecam książkę „Moc Uwielbienia” Carothers R. Merlin.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s