Największy ziemski paradoks – nałóg palenia papierosów.

000Samą treść przeczytasz w 5 minut, ale zachęcam Cię również, do obejrzenia zaproponowanych przeze mnie czterech interesujących materiałów wideo.

Jestem tego w pełni świadom, że niektórzy palacze, lub inni korzystający ze śmiertelnych używek, po zapoznaniu się z tym materiałem mogą poczuć się zniesmaczeni do mojej osoby, ale z mojego punktu widzenia będzie to dobry znak, gdyż będzie to potwierdzeniem, że poniższe informacje przynajmniej rozbudziły myślenie, a między innymi właśnie to jest moim celem, jednak wszyscy dobrze wiemy, że do pełnego efektu, potrzebne jest jeszcze działanie. Większość ludzi o których piszę, nie chce widzieć niczego złego w swoich nałogach – pomimo tego że patrzą, to nie widzą. Dlatego twierdzę, że warto pomagać im otwierać oczy na „prawdę”, a jeśli nazywamy się Chrześcijanami, to jest to nawet nasz obowiązek:

Syr 19,13 Upomnij przyjaciela, aby tak nie czynił, a jeśliby uczynił, by już nie powtórzył czynu.

…jednak wszystkie metody pomocy , które dotąd stosowałem – zawiodły, nie zmobilizowały moich bliskich (którzy twierdzą, że mnie kochają), do logicznego zastanowienia się nad swoim życiem, więc postanowiłem pójść krok dalej…

TOP 40: NAJSTRASZNIEJSZYCH REKLAM ANTYNIKOTYNOWYCH:

 • Przyglądając się moim odwiecznie palącym rodzicom, którzy mówią o sobie, że są osobami wierzącymi, choć uparcie od zawsze tkwią w tej bezsensownej niewoli, kompletnie nic z tym problemem nie robiąc (co jest dla mnie również podstawą do poddania w wątpliwość ich wiarę);
 • oraz jako odwieczny przeciwnik tego wszystkiego, co powoli i niezauważalnie zabija ludzkie organizmy;
 • a także dodatkowo zmotywowany tymi wszystkimi zakłamanymi treściami, które co raz częściej są nam na siłę wtłaczane do umysłów np. poprzez billboardy które znajdziemy na rogach wszystkich ulic, lub poprzez reklamy telewizyjne – które w sprytny sposób namawiają do zakupu uśmiercających używek wszystkich tych, którzy delikatnie mówiąc – trochę mniej lub może wcale, nie zastanawiają się nad sensem swojego istnienia…

…to właśnie między innymi ze względu na powyższe powody, wpadłem na pomysł, aby zebrać w jedno miejsce najbardziej odrażające informacje dotyczące skutków palenia papierosów, które z Twoją pomocą Bracie i Siostro, moglibyśmy zacząć rozsyłać (drogą sms-ową oraz mailową), tę łatwo przyswajalną informacje, do jak największej liczby uwięzionych w nałogach osób, aby w ten sposób pomóc im zauważyć w jaką marność się pogrążają, co z kolei może być motywacją do ich ostatecznego rozstania się z nałogiem. Dzięki rozsyłaniu tej treści, ogłosimy wspólny manifest temu wszystkiemu co wprowadza wielką rzeszę ludzi w ogłupiającą mgłę która zaciera prawdę, oraz niszczy przecież tak bardzo cenne ludzkie życie. Dlatego gorąco zachęcam Cię, abyś także w ten sposób rozpoczął wypełniać swój obowiązek sprzeciwu tej tragedii, która wręcz niezauważalnie (dla większości ludzi), dokonuje się każdego dnia na naszych oczach. Czynność ta nie będzie Ciebie nic kosztowała, po za kilkoma minutami Twojego prywatnego czasu. Rozsyłanie tego komunikatu będzie także jeszcze wyraźniej określało Twój stosunek do NAJWIĘKSZEGO BOŻEGO PRZYKAZANIA nadanego nam przez samego BOGA, które mówi nam, że mamy dbać o naszych bliźnich, a dbanie – to również upominanie.

NIE MOŻEMY BYĆ LETNI!!! Musimy walczyć o życie naszych najbliższych, zanim wyhodują w swoim organizmie śmiertelne choroby.

Lungs-Smoker-Non-Smoker
Czasem jednak, pomimo poznania negatywnych stron palenia, których jest przecież cała masa, większość w dalszym ciągu uparcie ucieka przed spojrzeniem prawdzie w oczy doszukując się fałszywych „plusów” tego nałogu, bo np. myślą oni, że jest to jedyne rozwiązanie w sytuacjach stresowych. Nie wpadną oni oczywiście na pomysł, że regularne picie melisy, spożywanie gorzkiej czekolady, uprawianie lekkiego sportu oraz jedzenie surowych warzyw może przynieść niewiarygodne pozytywne efekty wpływające na wyciszenie i uspokojenie organizmu.

Paląc nałogowo papierosy lub pijąc nałogowo alkohol, wybieramy dla siebie powolną śmierć, a swoim najbliższym fundujemy wiele ogólnego zła.

012

Nałogowy palacz zazwyczaj ma ogromne trudności aby zauważyć że:

 • …spala nie mały procent, najczęściej ciężko zarabianych swoich pieniędzy. Osoby takie spalają średnio jedną paczkę papierosów dziennie, która średnio kosztuje 13 złotych. Więc w ciągu jednego roku, palacz wydaje blisko 5 tysięcy złotych, a w ciągu 20 lat jest to prawie 100 tysięcy złotych. Ktoś może powiedzieć, że kiedyś papierosy były tańsze, ale wtedy musi również dopowiedzieć, że papierosy ciągle drożeją, więc śmiało i zdecydowanie można powiedzieć, że średnia cena jest właśnie taka jaką podałem, pod warunkiem, że cena jednej paczki papierosów, w ciągu tych 20 lat palenia, nigdy nie dojdzie np. do 20 złotych, bo jeśli dojdzie i wkrótce przekroczy tą cenę (a jest to bardzo prawdopodobne), to całkowity koszt wydanych pieniędzy będzie jeszcze wyższy;
 • …pieniądze te mógłby wykorzystać na codzienny i dożywotni zakup np. kwiatów dla swojej małżonki (w przypadku palącego małżonka), lub zabawek dla swoich pociech. Mógłby np. również dołożyć się do zakupu mieszkania dla swojego dziecka, aby ułatwić mu wejście w dorosłe życie, 100 złotych piechotą nie chodzi!!!;
 • …spędzone w pracy nadgodziny można byłoby zamienić na czas spędzony z rodziną (wystarczy tylko zrozumieć, że po rzuceniu palenia można pracować mniej, bez ponoszenia żadnych strat w rodzinnym budżecie);
 • …to co trzyma ich przy nałogach, jest jednym wielkim kłamstwem;
 • …każde odwiedziny nałogowych palaczy (którzy nie szanują swoich gości paląc przy nich papierosy), kończą się na tym, że po powrocie do domu, każda część ubrania jest tak mocno prześmiardnięta dymem papierosowym, że nadaje sie tylko do prania, więc odwiedzając palaczy, trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami na proszek do prania, prąd oraz wodę. Ludzie tacy udowadniają w ten sposób, że lekceważą swoich gości, ograbiają ich z pieniędzy, i to tylko dlatego bo nie mają oni zamiaru zastanowić się, że realne niszczycielskie dzieło ich nałogu, tak naprawdę ma dużo szerszy zasięg.

PORÓWNANIE PŁUC ZDROWEGO CZŁOWIEKA Z PŁUCAMI PALACZA:

          Uzależnieni od tytoniu, każdego dnia doświadczają na sobie wielu negatywnych stron palenia, ale jak się okazuje, najczęściej nie przeszkadza im to wcale! chcą oni więcej i więcej. Jak to zrozumieć?!? Można sobie tylko wyobrazić jak bardzo osoba taka musi być wewnętrznie skłócona z własnym ciałem, bo przecież ludzki organizm na pewno nie chce każdego dnia być wielokrotnie poddawany tej śmiercionośnej truciźnie! Jednak każdy palacz zaprogramował w sobie stałe lekceważenie różnorakich form alarmów np. w formie kaszlu, którego słuchanie przyprawia przecież o dreszcze oraz mdłości, ale także i to mają oni głęboko „w nosie”, w dalszym ciągu bez zastanowienia katując swój organizm, płacąc za to własnymi pieniędzmi. Również i ja, miałem przez wiele lat tę „NIE-przyjemność” słuchania każdego ranka przeszywającego mnie dźwięku kaszlu mojego ojca (aż do momentu gdy się wyprowadziłem). Każdy atak powyższych słów (np. że tak się tutaj wymądrzam, a przecież nigdy nie tkwiłem w tym nałogu), uważam za mocno nie przemyślany i bezpodstawny, gdyż osobiście znam około 10 osób, które po prostu po tym gdy szerzej otworzyły oczy, nie miały już innego wyjścia jak tylko przerwać tę postępującą tragedie.

Lungs-Smoker-Non-Smoker

Każdy wypalony papieros powinien przecież wywołać we wszystkich myślących umysłach wstręt i obrzydzenie do tego nałogu. Jak to sie dzieje, że jest inaczej?!?! …że tak uparcie każdy palacz odbija od swojego umysłu prawdę, której przecież już nawet powierzchowne przeanalizowanie, doprowadziło by do wyjścia z tego błota?!?! Generalnie odpowiedź jest dla mnie jasna i prosta, że to sam diabeł stoi na straży tej patologii, gdyż to właśnie jemu najbardziej zależy na tym, aby trzymać kontrole nad wszystkim tym, co wnosi do życia ludzi/rodzin najwięcej zła, a szczególnie śmierć. Oczywiście wszystko to dzieje się za pełnym przyzwoleniem palacza. Jeśli nie wierzysz w istnienie tego złego bytu, to zachęcam Cię abyś to dokładnie sprawdził, pomogę Tobie jeśli nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi na to pytanie.

OTWÓRZ OCZY I ZOBACZ DO CZEGO PROWADZI TA WIELKA MARNOŚĆ!!!

Lungs-Smoker-Non-Smoker — kopia

Czy naprawdę już do końca swojego życia chcesz trwać w tej niewoli i być już na zawsze identyfikowany przez otoczenie z odorem i kaszlem, które są nie do zniesienia? Czy naprawdę chcesz doświadczyć na własnej skórze, lub przekazać swoim bliskim którąś z chorób przedstawionych w tym artykule? Proszę Cię nie odwracaj się od tego problemu!!!

Lungs-Smoker-Non-Smoker

PALACZU! jeśli myślisz, że problem śmierci z powodu palenia papierosów Cię nie dotyczy, to proszę przeanalizuj poniższe dane:

2002: Co roku z powodu biernego palenia umiera ponad 79 tysięcy dorosłych osób.
2006: Co czwarty poznaniak umiera na skutek palenia.
2010: Na raka płuc umiera rocznie 1,3 miliona ludzi na świecie.
2012: Epidemia tytoniu w XXI wieku może zabić ponad miliard ludzi.
2013: Z powodu palenia papierosów co roku na świecie umiera blisko 6 milionów osób.
2014: 50 tys. Polaków umiera rocznie na choroby wywoływane przez palenie papierosów.
2014: Co 5 sekund umiera od niego człowiek.
2015: Papierosy zabiją dwie trzecie palących je osób.
2016: Każdego roku blisko 80 tys. mieszkańców Polski umiera z powodu palenia tytoniu!

Podobnych artykułów w internecie znajdziesz setki. Czy naprawdę myślisz, że wszystko to są kłamstwa?

          Oczywiście powyższa treść nie dotyczy tylko i wyłącznie problemu palenia papierosów, gdyż inne używki tak samo stoją w opozycji do miłości, (która to przecież ma największe – dobre i piękne znaczenie dla ludzkości, ponieważ jest nam dana od samego BOGA, więc czemu by o nią nie zadbać najlepiej jak to tylko możliwe?), mam na myśli np. tak bardzo ostatnio popularne – papierosy elektroniczne. Od około miesiąca, na ulicach mojego miasta, na wielu billboardach pojawiły się reklamy informujące, że o skład liquidów pewnej firmy, dba zespół 37 naukowców. Za każdym razem gdy mijałem te reklamy, z uśmiechem zastanawiałem się, ilu to tym razem „biednych” (czytaj: nie zdolnych do głębszych przemyśleń), ludzi da się nabrać na tą kolejną – totalnie płytką, reklamę, chemicznego produktu jakiegoś producenta, który to wręcz wmawia nam, że właśnie tą chemię musimy wdychać. NO PARANOJA!!!!! Ktoś może mi tutaj zarzucić, że przecież nie muszę tego kupować jeśli nie chcę, to fakt, ale zastanówmy się chwilkę:

Przecież celem takich firm jest to, aby ich produkt był sprzedawany w jak największej ilości, czyli byłoby dla nich najlepiej, aby każdy człowiek kupił to co oni chcą sprzedać. Dlatego wszyscy myślący ludzie dobrze wiedzą, że każda dzisiejsza reklama jest wręcz naszpikowana psychologicznymi manipulacjami, aby możliwie jak najlepiej wykorzystać ludzką głupotę, więc logiczne jest to, że najpiękniejszą wizją przyszłości takiej firmy jest sytuacja w której każdy człowiek uzależniony jest od ich produktów, co w efekcie dało by im maksymalne i stałe wpływy. Tak więc niech mi nikt nie wmawia, że cel tych firm nie jest nastawiony na jak największy zysk. Więc w rzeczywistości zrobią, i robią oni wszystko co możliwe, aby wmówić nam, że tego właśnie potrzebujemy, że potrzebujemy uzależnić się od ich produktu, bo przecież dzięki temu, firma będzie się mogła szybko rozwijać.

Między innymi właśnie z tego powodu chcę uświadamiać społeczeństwo o „prawdzie”. Możesz być również pewny Bracie i Siostro, że dbanie o Twoje zdrowie na pewno nie będzie priorytetem tych firm. NA-PE-WNO! Zapamiętaj to jeśli jeszcze tego nie pojąłeś. Gdy po jakimś nie długim czasie przeczytałem informacje o kolejnej „wspaniałej nowości” jaką oferuje nam rynek papierosów elektronicznych, mianowicie: „bezdymne e-liquidy” to po prostu nie wytrzymałem. Zostałem wtedy wręcz przymuszony do napisania kilku moim znajomym (o których wiem, że na przemian trują się zwykłymi oraz elektronicznymi papierosami), ironicznej następującej wiadomości sms:

„NOWOŚĆ NA RYNKU!!! bezdymne liquidy do e-papierosów! WOW!!! Cały SYF zostaje w twoim organizmie! ale nie przejmuj sie tym wcale tylko kupuj! bo nad składem naszych liquidów czuwa wielu doktorów i naukowców!!! WIĘC NIE MUSISZ MYŚLEĆ! spokojnie możesz nam zaufać!!! Oddaj nam swoje pieniądze a my zrobimy resztę!!! To jest FAJNE! Wybierz śmierć i pal dalej!!!”

Wiadomość tą wysłałem oczywiście po to, aby tak jak zwykle pomóc włączać myślenie tym którzy mają z tym kłopot, aby przestrzec ich przed tymi wszystkimi fałszywymi reklamami, które wmawiają nam kłamstwa. Bracie i Siostro! jeśli jesteś nałogowym palaczem, to NIGDY nie wmawiaj sobie, że musisz już wiecznie w tym nałogu trwać! NIGDY nie pozwól, aby obcy człowiek (który chce podstępem wyłudzić Twoje pieniądze), decydował o tym, że musisz płacić mu za to, żeby wdychać kolejny rodzaj trucizny!!! Czy jest to papieros zwykły, czy elektroniczny, to dalej jest to chemia którą wprowadzasz do swojego organizmu. Kup lepiej kwiaty twojej żonie! i zerwij z tym nałogiem już teraz, prosząc JEZUSA o pomoc!!! Jeśli w Niego nie wierzysz, to także radzę abyś to dokładnie sprawdził, ale zapewniam Cię, że tylko On ma „PRAWDĘ” i tylko On prawdziwie potrafi przemienić życie, a jeżeli jeszcze nigdy nie zastanawiałeś/aś się nad tym czy BIBLIA rzeczywiście jest prawdziwym BOŻYM SŁOWEM, to jeśli wyrazisz zgodę oraz chęci, to opowiem Tobie także o dowodach potwierdzających prawdziwość tej ŚWIĘTEJ KSIĘGI od których nie można się wymówić.

Jako grupa osiągniemy wielki sukces, jeśli poprzez rozsyłanie tej treści, uratujemy choćby jedno życie!!! Nasze wiadomości każdego dnia czyta około 500 osób, więc policz sobie Bracie i Siostro do ilu osób trafi ta wiadomość, jeśli każdy z nas roześle te informacje do np. 5 osób.

Powyższy apel pragnę podsumować następującymi trzema pytaniami skierowanymi do palaczy:

PALACZU!!!

 • DLACZEGO WYBIERASZ ŚMIERĆ ?
 • CZY WIESZ, ŻE NIE MUSISZ TEGO ROBIĆ ??
 • CZY JESTEŚ RÓWNIEŻ ŚWIADOM, ŻE NIE MASZ PRAWA ZMUSZAĆ LUDZI (PRZEBYWAJĄCYCH W TWOIM OTOCZENIU), DO WDYCHANIA TEJ ŚMIERCIONOŚNEJ TRUCIZNY ???

JEŚLI ZLEKCEWAŻYSZ POWYŻSZE PYTANIA, TO WIEDZ, ŻE OPRÓCZ TEGO, ŻE ODPOWIADASZ ZA UŚMIERCANIE SWOJEJ OSOBY, TO ODPOWIADASZ RÓWNIEŻ ZA UŚMIERCANIE WSZYSTKICH DOOKOŁA. CZY ZASTANAWIAŁEŚ SIĘ KIEDYŚ ILU LUDZI WDYCHA TWÓJ ŚMIERDZĄCY DYM GDY IDZIESZ ULICĄ PALĄC PAPIEROSA ???

TO MOJA MIŁOŚĆ DO CIEBIE PALACZU, PRZYNAGLIŁA MNIE DO NAPISANIA TEJ TREŚCI – WIĘC ZANIM ZAPALISZ KOLEJNEGO PAPIEROSA, POMYŚL O TYM, ŻE PRZYNAJMNIEJ JEDNEJ OSOBIE (CZYLI MI), ZALEŻY NA TYM ABYŚ ŻYŁ !!! NIE ZMARNUJ TEJ KOLEJNEJ OKAZJI DO ROZSTANIA SIĘ Z NAŁOGIEM.

Z GÓRY DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM TYM, KTÓRZY PRZYCZYNIĄ SIĘ DO ROZSYŁANIA, KOPIOWANIA ORAZ PRZYTACZANIA KAŻDEJ ZAWARTEJ TUTAJ MYŚLI DROGĄ:

 • SMS-OWĄ;
 • MAILOWĄ;
 • NA WSZELKICH FORACH I STRONACH INTERNETOWYCH;
 • ORAZ KAŻDĄ INNĄ DROGĄ UMOŻLIWIAJĄCĄ ROZPOWSZECHNIANIE INFORMACJI;

                                                                                                                                                                Łukasz Siatkowski

QUIZ: Co wiesz o raku płuc?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wasze święte treści. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Największy ziemski paradoks – nałóg palenia papierosów.

 1. Raphael pisze:

  Super, że trafiłem na Twoją stronę Bracie. To bardzo motywujące i budujące co napisałeś, szczególnie słowa że Ci zależy na tym aby człowiek- palacz żył! Ja miałem wątpliwości czy palić czy nie, zastanawiałem się czy to grzech bo w sumie ja właśnie kilka dni temu rzuciłem palenie gdyż przeżyłem nowo narodzenie 22.07.2016 …potem zapaliłem jeszcze jednego….następnie zalałem paczkę wodą połamałem i wyrzuciłem do kosza! Z Pomocą Jezusa Chrystusa pozbędę się tego nałogu raz na zawsze bo on jest straszny! Teraz po Twoim artykule jestem pewien że to była słuszna decyzja i z pomocą Jezusa Chrystusa który natchnął mnie Duchem Świętym (co było wspaniałym przeżyciem) już nigdy nie wrócę do tego nałogu! To prawda że to diabeł stoi za tym wszystkim, czytałem gdzieś że jak się pali papierosy lub pije piwo to otwiera się drzwi demonom i wtedy one wchodzą w człowieka i zmieniają świadomość a ja wierzę w to bo wiem jaki byłem przed nowo narodzeniem! Nie wracam już do tego! Chwała Panu I Zbawicielowi Jezusowi Chrystusowi!

  Polubienie

 2. Pingback: 2016.05 – MAJ (Poranne wiadomości sms). | Słudzy Bożego Słowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s